وقتی از بازی‌های جدی و بازی‌های درمانی صحبت می‌کنیم، منظور چیست؟

وقتی صحبت از بازی‌های جدی می‌شود، منظور آن دسته از بازی‌هایی هستند که هدف اصلی‌شان «آموزش» یا رفع مشکلی خاص است و در کنار آن باعث «سرگرمی» نیز می‌شوند. با وجود اثربخشی و اهمیت این دسته از بازی‌ها، تعداد شرکت‌هایی که به شکل تخصصی و با همکاری متخصصین حوزه‌های مربوطه در این زمینه فعالیت می‌کنند بسیار کم است.
شادرام فعالیت خود را در سال 1392 با تولید بازی‌های جدی و درمانی و با شعار ((شادی، درمان، آموزش)) آغاز کرد. این مجموعه که توسط دکتر مصطفی نجفی ((فوق تخصص روانپزشکی کودکان و نوجوانان و بنیان‌گذار بازی‌های جدی در ایران)) پایه‌گذاری شد، با همکاری متخصصین حوزه‌های پزشکی، روانپزشکی و روانشناسی و متخصصین حوزه‌های مدیریت کسب و کار، کنترل پروژه، تضمین کیفیت و تجاری‌سازی به فعالیت خود ادامه داد.
cropped-22.png
تیم شادرام با طراحی و تولید بازی در حوزه‌ی کودک کار خود را شروع کرد و از آن پس با حضور جدی‌تر در این عرصه و تولید بازی‌هایی برای کودکان دارای «اختلال نقص توجه»، «افزایش حافظه»، «کنترل خشم» و … نام و اعتبار برند خود را افزایش داد.
بعد ازسه سال، شادرام با ایده‌‌ای جدید و برای اولین بار، ساخت بازی برای بزرگسالان را آغاز کرد. شهر عشق، اولین بازی بزرگسالی بود که توسط تیم شادرام برای بهبود روابط زوجین و حل تعارضات موجود در رابطه، تولید شد.
هر کدام از بازی‌ها پس از تایید متخصصین و اعتبارآزمایی آن‌ها به وسیله آزمایش‌‎ها و پایان‌نامه‌های متعدد، وارد بازار می‌شوند و در اختیار خانواده‌ها و مراکز درمانی قرار می‌گیرند.
امروزه شادرام که شرکتی خلاق و مستقر در زیست‌بوم‌های خلاق کشور است، درکنار تولید بازی‌های درمانی، شرکتی شتاب‌دهنده نیز به شمار می‌رود و به مجموعه‌هایی که می‌خواهند قدم در این مسیر گذاشته و فعالیت خود را در این زمینه آغاز کنند، یاری می‌رساند.
لازم به ذکر است که گروه‌ علمی پژوهشی شادرام، اولین مجموعه‌ی فعال در زمینه‌ی بازی‌های درمانی در سطح کشور و دارای مجوز تولید و گواهی ثبت اسباب‌بازی از شورای نظارت بر اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

تیم جوان شادرام

محمد کاظم نجفی

محمد کاظم نجفی

رئیس هیئت مدیره

علی احمدی

علی احمدی

مدیر عامل

فاطمه طهماسبی

فاطمه طهماسبی

سرپرست روابط عمومی

فائزه سالکی

فائزه سالکی

معاون اجرایی

عادل مهابادی

عادل مهابادی

معاون فروش

رضا سامانی

رضا سامانی

سرپرست فنی

فائزه علی اکبری

فائزه علی اکبری

سرپرست پژوهشی

سپهر سامع

سپهر سامع

سرپرست تولید

فاطمه بیگی

فاطمه بیگی

کارشناس پژوهشی

سید علی ثابتی

سید علی ثابتی

مشاور پژوهشی

آیلین سلمانی

آیلین سلمانی

کارشناس پژوهشی

ستاره ترابی

ستاره ترابی

کارشناس پژوهشی

ثمین دهقانی

ثمین دهقانی

کارشناس فروش

نسرین وکیلی

نسرین وکیلی

کارشناس فروش

آزاده هورداد

آزاده هورداد

طراح گرافیست

نیکو جعفری

نیکو جعفری

تصویرگر